top of page

Najszybszy dron na świecie

Marka Red Bull, znana z nieustannego przekraczania granic, właśnie opublikowała fascynujący materiał filmowy prezentujący nowy bolid F1 Maxa Verstappena. Cały proces został uchwycony przez specjalnie zaprojektowanego drona na zamówienie. Dron został stworzony przez ekspertów z Dutch Drone Gods we współpracy z działem Advanced Technologies Red Bull.


najszybszy dron

Podczas ponadrocznych prac rozwojowych skoncentrowano się na opracowaniu nowych, lekkich materiałów oraz części aerodynamicznych, co zaowocowało redukcją masy o 10 procent. Testy próbne przeprowadzone na torach F1 z użyciem rzeczywistych bolidów wyścigowych pozwoliły zespołowi ocenić szybkość nowego drona.

Po udanej sesji testowej RB19 na torze Silverstone, Dutch Drone Gods współpracowali z Red Bull Advanced Technologies (RBAT), aby zidentyfikować obszary wymagające dalszych ulepszeń. Dzięki dostępnym danym RBAT skutecznie podjęto działania w celu poprawy wszystkich krytycznych punktów przed kolejnym etapem testów.


Praca nad najszybszym dronem „Red Bull Drone 1” z Red Bull Advanced Technologies


Po zakończeniu zmian i modernizacji projektu firma Red Bull Advanced Technologies pomagała w produkcji elementów konstrukcyjnych. Zajęli się produkcją daszków z włókna szklanego, konstrukcji wewnętrznych i ramion węglowych. Aby uzyskać dopracowany wygląd, fachowo pomalowali sprayem baldachim i płaty, dodając niestandardową kalkomanię jako wykończenie.

Efektem pracy zespołu jest dron, który jest szybszy niż samochód F1, jeśli można w to uwierzyć. Red Bull twierdzi, że dron jest w stanie przyspieszyć dwa razy szybciej niż samochód F1. Oznacza to, że ten dron może rozpędzić się do 300 km/h w zaledwie cztery sekundy, a następnie osiągnąć prędkość maksymalną ponad 350 km/h. Bateria drona Red Bulla działała około trzech minut.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page